Tábor Pod Mufloním kopcem, 2. - 15. července 2017, Ruprechtice u Meziměstí

Bezmála šedesátka skautů a skautek ze Rtyně v Podkrkonoší a Havlovic strávila dva týdny uprostřed nádherné krajiny Broumovska, v těsné blízkosti Ruprechtického Špičáku a česko-polské hranice. Tábor je tradiční akcí, jež i letos završila náš skautský rok a odstartovala mladším členům letní prázdniny.

Spolu s ostatními vedoucími jsme pro členy našeho skautského střediska připravili bohatý a zajímavý program, jehož příprava nám zabrala několik měsíců. Místo vymýšlení fantasy aj. příběhů jsme se zaměřili více na skautská témata. Během šesti etap jsme se setkali s důležitými událostmi z historie našeho státu a zejména skautingu, a to během 2. světové války. Snažili jsme se dětem názorně přiblížit některé skutečné příběhy, které v minulosti odehrály zásadní roli a staly se tak součástí našich dějin. Mimo to se děti účastnili mnoha bojovek, družinových programů, výletů a jiných aktivit jako např. orientační běh, taneční společenský večer, aerobic apod. Velmi oblíbená byla tzv. “Akce volba”, při niž si každý mohl vybrat, která ze současně probíhajících aktivit ho nejvíce zajímá. Významnou součástí bylo však i zapojení do běžného táborového života a skautské praxe - skautské rituály, táborové stavby, služby v kuchyni, příprava dříví aj. Spousta členů u slavnostního ohně složila svůj skautský slib. Nechyběly ani tři táborové ohně. Třetího a závěrečného ohně se dokonce účastnili rodiče a další přátelé skautingu.

Jsme velice rádi, že se neobjevil žádný závažnější problém a že jsme vše tak dobře zvládli. Doufáme, že tábor zanechá v účastnících silný prožitek a že si každý odnesl něco pro sebe. Nakonec mi nezbývá než poděkovat všem, kteří mají na vydařeném letním táboře svůj podíl - samotným dětem a hlavně vedoucím. Dále děkuji za finanční podporu městu Rtyně v Podkrkonoší, p. Michalu Pěknému za pomoc při přepravě vybavení a dalších věcí a p. Miladě Trachtové za půjčení táborového automobilu.

Za vedoucí a celé skautské středisko Permoník Rtyně v P.
Ondřej Paták