Družina skautek – Žabičky ukončila svou družinovou činnost v červnu 2017. Holky jsou však nadále aktivními členkami skautu a přidaly se k roverskému kmeni. Také pomáhají s vedením družin mladších světlušek a vlčat.

Družina vznikla v roce 2008 jako smíšená, rok poté se stala pouze dívčí. Za devět let činnosti Žabičky zažily nesčetně akcí, táborů a spoustu setkání. Za zmínku stojí založení tradice sbírky Pomozte dětem ve Rtyni nebo dosažení krásných umístění na skautských závodech. Nebyly to jen zážitky z akcí, ale i sbírání nových zkušeností a učení se novým věcem.

Věřím, že hokám zůstalo spoustu krásných zážitků, na které budou vzpomínat celý život a své skautské dovednosti a myšlenky budou nadále předávat malým světluskám a vlčatům.

Na závěr bych chtěla poděkovat rodičům Žabiček za jejich podporu holek ve skautingu.

Petra Ševců – Ropuš

Klára Hejnová – Venuše