Čapkovice Open 2017 - 1.místo zamířilo do Rtyně

Tohoto největšího skautského florballového turnaje v ČR, pořádaného v Malých Svatoňovicích již po čtrnácté, se z našeho rtyňského střediska zúčastnily hned tři týmy. Turnaj byl rozdělen na dva dny a do tří kategorií: mladší, starší a 3+0. Za mladší kategorii nastoupila smíšená družina „Permoníci Rtyně“ a „Lišáci Rtyně“, za kategorii 3+0 to byli roveři taktéž s názvem „Permoníci Rtyně.“ V mladší kategorii se utkalo celkem sedm týmu, kdy se hrálo každý s každým. Našim se dařilo velice dobře. Mezi nejdramatičtější zápas patřilo klání Lišáků proti Novému Městu nad Metují, kdy soupeř srovnal náš dvougólový náskok v závěru zápasu. Po našem oddychovém čase v posledních vteřinách však udeřil náš Filip Novotný a tím přispěl velkou měrou k výhře. Družina Lišáků ve složení (z leva) Ježek - Michal Novotný, Lišák - Karel Novák, Zajíc - Filip Novotný, Hanny - Jakub Hanuš, Dědek - Jakub Klusáček a Brouk - Jan Šváb tak po čtyř-ročním sanažení vyhráli turnaj a umístili se na prvním místě. To by se ale nestalo, pokud by se posunula věková hranice tak, jak tomu mělo původně být. „Permoníci Rtyně“ obsadili pěkné páté místo, stejně tak jako  v kategorii 3+0. Všichni účastníci si domů přivezli nezapomenutelné zážitky. Michal Novotný navíc převzal ocenění za nejlepšího střelce turnaje v mladší kategorii. Gratulace vítězům a čest poraženým!

Stanislav Řezníček