Startovací víkendovka

V pátek 14.9. jsme se v hojném počtu sešli na vlakovém nádraží ve Rtyni a vyrazili jsme na naší první letošní přespávačku. Uvítali jsme mezi námi i nováčky, kteří se přidali s novým školním rokem k družinám a našemu skautskému životu.

Hned nás trochu vyzkoušelo počasí, zda se nebojíme a nedáme. A ač nám večer propršel, vydaly se i přesto děti po stezce odvahy a prošly temným úvozem ozářeným mihotavým světlem svíček. Poté jsme se už zachumlali do spacáku a spali spokojeně až do rána. Svižně jsme vyběhli na rozcvičku, dali si snídani v trávě a vypravili se do lesa objevovat krásy trutnovského Bojiště. Prošli jsme vysokými trávami a hlubokými lesy, až jsme se dostali do tajemného lesa, kde jsme stavěli domečky pro lesní obyvatele a pro sebe. Děti vytvořily neskutečně promyšlené stavby a daly si moc záležet, abyste se při návštěvě domečků cítili jako doma. K obědu si děti odhlasovaly a také uvařily špagety. Odpoledne bylo plné her a využívání prostředí, které nám nabízel lesní klub, jehož zázemí jsme pro akci využili. Na lana a autobus budou děti ještě asi dlouho vzpomínat.

Cestu na vlak jsme si zpříjemnili hrami v trutnovském parku a zmrzlinou na náměstí. Když vlak brzdil ve Rtyni, čekali nás už rodiče a děti jim s radostí a mnoha zážitky skočily rovnou do náruče. A opakované otázky - Pojedeme sem zase na přespávačku, mně se to moc líbilo? jsou velkou odměnou i pro nás rádce a zpětnou vazbou, že tenhle start je povedený.

Jitka Mertlíková