Ohlédnutí za táborem v Ruprechticích

Tábor pod Mufloním kopcem 30.6. -13.7.2019

Skoro šedesát pět skautů a skautek ze Rtyně v Podkrkonoší a Havlovic strávila dva týdny v krásné přírodě pod Ruprechtickým špičákem na česko polské hranici. Tábor je tradiční akcí a každý rok završuje náš skautský rok.

Spolu s ostatními vedoucími jsme pro členy našeho skautského střediska připravili bohatý program, který začínáme vymýšlet už několik měsíců dopředu. Letošním táborem nás provázelo putování Emila Holuba po Africe. Děti byly rozděleny do cestovatelských týmů a pomáhali doktoru Holubovi najít keř Bororo, keř mladí. Cestou stavěli vesnici pro Afričany, bojovali proti zlým domorodcům, lovili africkou zvěř nebo hledali lék proti malárii.

Mimo to si děti užily spoustu bojovek, výletů, družinových programů a dokonce si mohly vyzkoušet lanové aktivity, které jsme připravili v blízkém lomu. Významnou částí táborového života bylo zapojení do samotného chodu tábora příprava jídla doplňování vody a dřeva do kuchyně a mytí nádobí do společném jídle.

Někteří ze členů letos na táboře složili vlčácký a skautský slib a zahájili svou další část skautské cesty. Jsem rád, že se celý tábor obešel bez větších problémů a zranění a tábor si všichni užili. Doufám, že si každý účastník tábora odnesl nějaký svůj zážitek.

Nakonec bych chtěl poděkovat všem kteří se jakkoliv podíleli na přípravě letošního tábora hlavně všem vedoucím bez kterých by tábor nebyl. Dále bych chtěl poděkovat za finanční podporu městu Rtyni v Podkrkonoší, p. Michalu Pěknému za přepravu materiálu a dalších věcí.

David Vlček
vedoucí tábora