I. oddíl - chlapecký Rtyně:
Jeleni

II. oddíl - dívčí Rtyně:
Berušky

III. oddíl Medvědi Havlovice:
Mufloni
Ještěrky
Tábor 2020

Vyvrcholení skautského roku proběhlo jako již tradičně – táborem. Příprava tábora se nesla v nejistotě možnosti pořádání akcí podobného typu, vzhledem k hygienickým opatřením v důsledku koronaviru.

Rtyňské středisko uspořádalo letos vůbec poprvé dva turnusy, a to díky velkému zájmu z řad dětí a organizátorů. I kapacity tábora nejsou donekonečna nafukovací. Prvního turnusu se zúčastnily starší družiny od 3. do 11. července. Druhý turnus obsadily mladší děti v termínu 11. do 18. 7. Někteří starší hoši s údivem zjistili, že tábor na zelené louce nestojí, teprve se musí postavit a tak zatli zuby a chtě nechtě si postavili svůj stan a další táborové stavby. Služba se zapojila do pomocných prací v kuchyni, sbírání dřeva, stavby táboráku, nočních hlídek…Výlety byly omezené do civilizace, proto se starší vydali na lesní pochod po turistických značkách a mladší se vypravili do lesního rybníka místo koupaliště. Nechyběly ani dvě celotáborové hry Jumani a Souboj titánů. Plnění slibu proběhlo na novém krásném místě. Dva stateční prošli zkouškou „Třech orlích per“. Nechybělo ani bezpočet her, tajemství, překvapení, písniček a klíšťat….

Nakonec byli všichni s rodiči pozváni ke slavnostnímu táboráku. Vedoucí tábora David Vlček všem poděkoval za bezproblémový průběh a pozval je na budoucí akce.

Musíme velice poděkovat za podporu městu Rtyně v Podkrkonoší, obci Havlovice a společnosti Eurona s. r. o. za sponzorský dar v podobě desinfekce. Dvojnásobné poděkování pak patří Michalovi Pěknému za dopravu zavazadel a všem rodičům, zejména Petře Novákové a vedoucím, kteří přiložili ruce k dílu.

Stanislav Řezníček